Solinco Hyper-G Soft - podrobná recenze

Solinco Hyper-G Soft je nejnovější výplet Solinco, který je Soft verzí jednoho z nejoblíbenějších tenisových výpletů na světě - Solinco Hyper-G. Obrovské popularitě se těší i v Americe, odkud značka Solinco pochází. Pokud u hráčů v raketě vidíte svítivě zelený výplet, pravděpodobně je to právě Solinco Hyper-G Soft nebo Hyper-G.
A proč je výplet tak oblíbený? Jedná se o čtyřhranný co-polyester, který má díky svému profilu a použitému materiálu poskytovat hráčům výborný spin a kontrolu nad jejich údery. A musíme říct, že výplet plní tuto roli opravdu skvěle! Použitý materiál je navíc na hraní velmi příjemný. Často je také zmiňována jeho velmi dobrá životnost a doba, po kterou si výplet zachovává svoje vlastnosti a napětí.

 

image0-6

Andrea Nová s výpletem Solinco Hyper-G Soft (obrázek z Instagram)

Kontrola - 95

Při srovnání této měkčí verze s klasickým Hyper-G jsme zaznamenali opravdu jen minimální rozdíl v kontrole. Měli jsme pocit, že míček sedí na strunách o něco málo déle a létá díky tomu trochu hlouběji do kurtu. Ale upřímně řečeno, když jsme přecházeli z Hyper-G Soft na klasický Hyper-G, zvykli jsme si během pár míčů. Tak moc podobné si oba výplety jsou. Díky Solinco Hyper-G Soft můžete navíc maximálně švihat a výplet vám pomůže, aby míčky padaly do kurtu.

Síla - 59

Hyper-G Soft nabízí dostatečnou sílu hráčům, kteří se nebojí švihat a kteří zároveň očekávají vysokou míru kontroly. Tento výplet pro nás  splňuje také nejdůležitější požadavek, který na výplety obecně máme - cítit jistotu při úderech, abychom hráli tam, kam chceme.

Hyper-G Soft 1

Solinco Hyper-G Soft

Spin - 93

Test potvrdil to, co jsme od výpletu očekávali. Schopnost generovat extrémní spin. Díky svým ostrým čtyřem hranám se Hyper-G Soft do míče doslova zakousne a roztočí ho hluboko do soupeřovy poloviny kurtu. Petrovi, který s výpletem hrál, se líbilo, kolik spinu byl schopen s výpletem dosahovat. 

Komfort - 79 / Cit - 88

Výplety Solinco se oproti jiným co-polyesterovým výpletům, které bývají tuhé a mohou způsobovat až herní nepohodlí, vyznačují herním komfortem, který tenistům nabízejí. Hyper-G Soft je pocitově o něco více pohodlný než klasický Hyper-G. Výplet je dostatečně měkký, aby nabídl herní pohodlí, nicméně není tak měkký, aby utrpěla kontrola. To se u některých měkkých co-polyesterových strun velice často bohužel stává. Petr k tomu dodává, že je pro něj výplet skvělou volbou i kvůli jeho dřívějším problémům se zápěstím a ramenem.

Výplet přináší skvělou kontrolu a s tím související perfektní cit na míč. Solinco Hyper-G Soft se také při hře vrací velmi dobře zpět na své místo a máte tak jistotu, že míč opravdu letí tak, kam chcete.

Těm, kteří chtějí zažít opravdu dokonalou kontrolu, doporučujeme vyzkoušet průměr výpletu 1,20 nebo 1,15.

Životnost výpletu - 75

Všechny struny časem ztrácejí napětí. Celý článek o tom, jak často měnit výplet tenisové rakety, si můžete přečíst zde. Proto profesionální tenisté často mění své rakety několikrát během jednoho zápasu. Nicméně Hyper-G Soft zůstal hratelný déle, než jiné co-polyesterové výplety, které jsou označovány jako měkké. Petrovi výplet vydržel v raketě téměř 2 týdny a po celou dobu si zachoval velmi podobné herní vlastnosti, jako po čerstvém vypletení. Petr hraje hodně spinové údery a je hráčem na úrovni první ligy.

Hyper-G Soft

K 200m výpletu získáte zdarma láhev Nalgene Solinco

Celkové skóre - 90

Výplet Solinco Hyper-G Soft by měli vyzkoušet hráči, kteří mají rádi kontrolu a rádi hrají rychlé míče za pomoci plného švihat. Může to být také skvělá alternativa pro hráče, kteří hrají s klasickou verzí Hyper-G a chtěli by vyzkoušet něco nového, ale zachovat si vlastnosti svého oblíbeného výpletu. Také velcí odpalovači si tuto strunu zamilují!

Výplet je skvělou alternativou například k Luxilon Extreme nebo Völkl Cyclone.

Při nákupu 200m výpletu Solinco Hyper-G Soft navíc získáte zdarma legendární láhev Nalgene s logem Solinco.

KOUPIT VÝPLET SOLINCO HYPER-G SOFT

Získejte i vy díky našemu vybavení výhodu na vašimi soupeři.

#teamsolinco

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení