Jak dopadlo americké univerzitní mistrovství v tenise

Americké univerzitní mistrovství v tenise je vrcholem sezóny pro všechny hráče a hráčky, kteří se univerzitních soutěží účastní. A jelikož je Solinco americká značka a jeho popularita v USA je obrovská, nemohli naši zástupci chybět ani na této akci. A to ať už se jednalo o jednotlivé hráče, nebo celé týmy, které se Solinco spolupracují.

1_1

Tým Solinco z Baylor University

Letošní finále tenisové Divize I se konalo od 17. května do 23. května v Orlandu na Floridě v zázemí USTA National Campus. Startovalo v něm celkem 64 nejlepších univerzitních týmů a letošní rok byl opravdu nabitý. Úroveň hráčů, kteří v této divizi startují, se dá často přirovnat k profesionálům hrajících na okruzích ATP a WTA, proto je o turnaj velký zájem.

7

Malaika Rapolu z vítězného týmu University of Texas s výpletem Solinco Hyper-G

Mezi muži se nejlépe podařilo načasovat formu týmům z Baylor University, ta v semifinále porazila University of Tennessee 4:2 a z University of Florida, jejichž sportovci si říkají Florida Gators. Aligátoři v semifinále porazili poměrem 4:1 University of Texas - vítěze z roku 2019.

Finále začali lépe medvědi z Baylor University, když vyhráli úvodní čtyřhru. To však bylo z jejich strany vše. Hráči z Floridy vyhráli celkovým poměrem 4:1 a mohli se radovat z vítězství v letošním ročníku Divize I.

Solinco%20NCAA%20Gators

Trenér vítězného týmu Florida Gators

4

Hráči Baylor University

V ženách se do finále dokázaly probojovat týmy z University of Texas, tzv. Longhorns. Longhorns v semifinále porazily hráčky z North Caroliny State University 4:0. Ve druhém semifinále se potkaly týmy Pepperdine University a The University of North Carolina at Chapel Hill. Z vítězství se radoval prvně jmenovaný tým, který vyhrál nejtěsnějším možným poměrem 4:3.

Ve finále se utkaly dva naprosto vyrovnané týmy. Za stavu 3:3 rozhodovala až poslední dvouhra. V té byla nakonec úspěšnější Lulu Sun z texaského týmu Longhorns a se spoluhráčkami se mohla radovat z letošního titulu!

8

Tým Texas Longorns s trofejí pro vítěze

5

Hráčky týmu Pepperdine při společném rituálu

Solinco se používá na mnoha amerických univerzitách napříč všemi divizemi, a to především díky jeho kvalitě. Pokud tedy plánujete hrát v USA, máte možnost se už v ČR připravovat s vybavením, které budete v Americe používat a díky tomu budete připraveni.

#teamsolinco

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení