Michael Vrbenský sahal v Turecku po senzaci

Michael Vrbenský sahal v Turecku po senzaci, když v neskutečně vyrovnaném utkání jen těsně nestačil na  favorizovaného Itala Fabia Fogniniho. Michalovo hodnocení zápasu a jeho další plány se dozvíte v článku níže.

V turecké Antalyi se konal jeden z letošních prvních turnajů ATP Challanger Tour Antalya Open. Michael Vrbenský z #teamsolinco, hrající s výpletem Solinco Confidential, se do hlavní soutěže musel probojovat skrz dvoukolovou kvalifikaci, ve které nejprve porazil 7:5 6:2 Vitaliye Sachka a následně si ve druhém kole poradil i s Mertem Naci Turkerem 6:4 a 6:3.

Tím si zajistil účast v hlavní soutěži. V prvním kole ho čekal jeden z nejvýše nasazených hráčů turnaje Fabio Fognini, s kterým si Michal dva dny před zápasem zatrénoval.

 Michael%20Vrbensk%C3%BD%20Fabio%20Fognini%20Solinco

Michael Vrbenský a Fabio Fognini (foto Instagram Michaela Vrbenského)

Oba dva sety byly naprosto vyrovnané, nakonec však vždy v koncovce rozhodly zkušenosti Itala. První set, který nebyl úplně podle Michalových představ, získal Fognini v poměru 6:4. Ve druhém setu se Michal uvolnil a začal hrát více aktivně, což přinášelo úspěch a o vítězi tak musel rozhodnout až tiebreak. V něm rozhodlo doslova pár míčů, které získal Fognini, zkrácenou hru vyhrál 7:4 a zápas tak po více než dvou hodinách urval pro sebe.

Pro Michala jde tak o potvrzení, že je schopen hrát vyrovnanou partii s jakýmkoliv hráčem.

Michala jsme poprosili o krátké zhodnocení jeho účasti v Turecku. ,,Byl jsem strašně rád, že jsem si na tomto turnaji mohl vůbec zahrát kvalifikaci, a to, že jsem se dostal do hlavní soutěže, pro mě bylo neuvěřitelné. Vždy jsem si přál hrát velké turnaje a teď se mi to poprvé povedlo. Budu makat každý den, abych v budoucnu hrál podobné turnaje pravidelně."  Věříme, že účast na turnaji přinesla Michalovi další cenně zkušenosti, které mu pomohou v jeho dalších turnajích!

Michael%20Vrbensk%C3%BD%20Solinco

Michael Vrbenský (foto Antalya Open)

#teamsolinco

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení