O titul na mezinárodním tenisovém turnaji juniorů v Prostějově si zahráli hráči z #teamsolinco

Na kurtech TK AGROFERT Prostějov se od 29. 9. do 3. 10. hrál mezinárodní tenisový turnaj juniorů ITF kategorie J5. V jeho finále se potkali dva hráči z #teamsolinco Patrik Opluštil a Nikolas Fedasko.

Na cestě do finále oba hráči předváděli po celý turnaj vyrovnaný tenis a museli porazit několik opravdu velmi kvalitních soupeřů.

Bez názvu (600 x 400 px)

Patrik Opluštil

Na Patrika čekal ostrý test hned ve druhém kole, kde se utkal s Maximem Mrvou, nedávným vítězem Mistrovství světa hráčů do 14 let, jinak také známé jako Les Petits As. Patrik vyhrál první set 6:0, aby druhou sadu ztratil v tie-breaku. O vítězi tak rozhodoval až třetí set, ve kterém o dva roky starší Patrik zúročil své větší zkušenosti. Podobně se nadřel i v semifinále s třebíčským odchovancem Ondrou Válkem, kde ale první set ztratil a musel tak, naštěstí úspěšně, dotahovat.

patrik opluštil1

Patrik Opluštil s výpletem Hyper-G

Nikolas Fedasko

K Nikolasovi byl los turnaje nemilosrdný. Hned na úvod narazil na prvního nasazeného Jakuba Jupu. Žebříčkové postavení je však jedna věc a výkon na kurtu druhá. Nikolas nedal prvnímu nasazenému šanci a vyhrál naprosto jednoznačně 6:4 6:0. Výhra nad Jakubem ho evidentně povzbudila a do finále prošel bez sebemenšího zaváhání, když všechny své zápasy vyhrál 2:0 na sety.

nikolas fedasko1

Nikolas Fedasko hrající s výpletem Confidential

Finále

Už samotná finálová účast obou hráčů z #teamsolinco je obrovským úspěchem. V tenise ale, pro někoho bohužel, remíza neexistuje. Vyhrát tak může jenom jeden, který má třeba aktuálně lepší formu.

A tentokrát to byl Patrik. Možná ve finále rozhodla jeho větší vůle po tom, co dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející semifinálový zápas. Každopádně žádné drama se nekonalo. Patrik byl po celé utkání lepším hráčem, který diktoval tempo hry a zaslouženě vyhrál 6:1 a 6:2.

patrik opluštil

Patrik s bagem Solinco 15R black

patrik opluštil2

Patrik s trofejí pro vítěze!

Tenisová značka Solinco a její výplety se v současné době stávají volbou číslo jedna pro stále více a více profesionálních a amatérských tenistů. Je to především díky jejich kvalitě, dostupné ceně a vlastnostem, které pomáhají hráčům dosahovat lepších výsledků a více si tak užívat hru. Přidejte se k nám i vy a získejte výhodu nad vašimi soupeři!